Blog

Bez kategoriiKolektywne marki w Top 20: Designerskie meble od polskich producentów

Kolektywne marki w Top 20: Designerskie meble od polskich producentów

Kolektywne marki w Top 20: Designerskie meble od polskich producentów

1. SZAFKA TROMSO. PROJEKT: KINGA SMARDZ-GAWŁOWSKA DLA MARKI BORCAS

Borcas to polska marka na rynku, dzięki której powstają funkcjonalne i designerskie meble minimalistyczne. Nazwa szafki Tromso pochodzi od stolicy Arktyki, która charakteryzuje się pięknymi widokami oraz zjawiskiem zorzy polarnej. Minimalistyczne wzornictwo szafki w połączeniu z ciepłą barwą pięknie wpisze się w aranżację niejednego salonu.
Mebel podzielono na trzy segmenty, z których dwa są zakryte dębowymi drzwiczkami (otwierane w systemie jednego dotyku). Każdy z segmentów wyposażony jest w przestawną półkę.

7. REGAŁ GROP. PROJEKT: PAWLAK&STAWARSKI DLA MARKI LOFT DECORA

System regałowy Grop zaprojektowali Bartłomiej Pawlak i Łukasz Stawarski dla LOFT Decora. Konstrukcję regałową stworzono z myślą o przestrzeniach domowych oraz biurowych. Stylistycznie czerpie inspiracje z Bauhausu. Kombinacja modułów pojedynczych oraz podwójnych buduje unikatowe przestrzenie ścienne, które można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Unikatowy design sprawia, że regał modułowy zachwyci nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Stalowe elementy zwieńczono dębowymi półkami o grubości 40 mm, wykonanymi z polskich dębów, pochodzących wyłącznie z lasów z certyfikatem FSC.

11. REGAŁ TUO. PROJEKT: TOMEK RYGALIK, STUDIO RYGALIK DLA MARKI MILONI

Miękka, organiczna forma systemu regałów modułowych Tuo wypracowana została poprzez wyraźne zaokrąglenia rantów oraz wyoblone wykończenie krawędzi półek oraz elementów konstrukcyjnych. Uniwersalne wzornictwo i wykonanie z naturalnego, ciepłego materiału jakim jest drewno dębowe pozwala na zastosowanie regału zarówno w przestrzeniach biurowych, jak i w tzw. biurze domowym lub wnętrzach mieszkalnych. Specjalnie opracowany system łączenia elementów regału umożliwia personalizację poprzez możliwość konfiguracji jego wysokości i szerokości.

12. KOLEKCJA MEBLI WADI. PROJEKT: TOMEK RYGALIK DLA MARKI NOBONOBO

Wadi projektu Tomka Rygalika przywołuje skojarzenia z designem lat 70. i 80. I faktycznie, model luźno odwołuje się do tej stylistyki. Tapicerowana sofa Wadi o unikatowym designie nada niepowtarzalności każdej strefie wypoczynkowej. Uzupełniona o pufę lub fotel z tej samej kolekcji będzie zestawem idealnym. Oryginalny design oraz funkcjonalność sprawia, że produkty z kolekcji Wadi zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Szeroki wybór tkanin oraz dostępnych konfiguracji sprawia, że kolekcja Wadi idealnie wpisze się w wiele aranżacji.

 

17. KOLEKCJA MEBLI LOOP. MARKA: SWALLOW’S TAIL FURNITURE

W kolekcji Loop znajdują się komody i stolik.  Pod tą nazwą kryje się otwarty system komód, dzięki któremu zbudujemy ostateczny kształt mebla poprzez wybór elementów i brył.

Specjalnie zaprojektowane elementy: blaty i toczone łączniki z litego drewna dębowego oraz zróżnicowane bryły komód LOOP otwierają przed użytkownikiem wiele możliwości improwizowania. Komoda Loop może stać się loftową szafką RTV, bufetem z szufladami do przechowywania lnianych obrusów, albo biurową komodą porządkującą niesforne sterty dokumentów.

 

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

 


Notice: Undefined index: elegant-icons in /home/users/kolektywni/public_html/wp-content/plugins/qode-framework/inc/icons/class-qodeframeworkicons.php on line 59
Idź do góry

Działamy by promować obecne polskie wzornictwo związane z branżą wyposażenia wnętrz.

Chcesz się z nami skontatować?
Social