Kolektywni.

kolektywni.org

Jesteśmy grupą niezależnych polskich marek, które łączy więcej niż słowo meble.

Połączyła nas chęć wspólnego działania na rzecz promocji nowoczesnego polskiego wzornictwa. To my – Kinga, Tomek, Magda, Mateusz, Monika, Tomek, Magda i Piotr – na co dzień tworzymy BORCAS, LOFT DECORĘ, MILONI, NOBONOBO i SWALLOW’S TAIL – czyli odważne projekty, nie tylko meblarskie.

 

Na uznanie, rozpoznawalność i jakość pracujemy konsekwentnie na polskim i zagranicznym rynku wyposażenia wnętrz od wielu lat. Chcemy pokazać, że w naszym kraju działają niezależne firmy rzemieślnicze, które powstały z założeniem tworzenia własnych, unikatowych produktów. 

 

Dlaczego razem? Bo łączy nas chęć wykorzystania wspólnych doświadczeń i przekazania ich dalej, szerzej, tak by wspólnymi siłami wspierać promocję  naszego wzornictwa. Kolektywnie znaczy razem – widzimy wartość we wspólnym propagowaniu oryginalnych polskich wzorów oraz budowaniu relacji między firmami.

Chcemy by w ten sposób powstał kolektyw twórców i marek, które wspólnie będą mogły przekazać więcej i zajść dalej na drodze do tego, w co wierzymy: unikatowe wzornictwo, lokalne rzemiosło i wysoka jakość.

 

Dzisiaj opieramy się na pięciu firmach – założycielach, ale chcemy by z czasem nasza akcja objęła wiele marek rzemieślniczych działających w obszarze projektowania i produkcji mebli, oraz elementów wyposażenia wnętrz. Mamy nadzieję, że przy wspólnym stole zasiądą kreatywni ludzie, którzy będą wspierać i propagować ideę “kolektywnych” razem z nami. 

 

Wierzymy, że wspólnymi siłami, uda się nam budować coraz szerszą świadomość polskiego designu w kraju i za granicą. Chcemy skupiać rodzime marki, których produkty są tak zaprojektowane i wykonane by służyć pokoleniom, ograniczając konsumpcję surowców

i z korzyścią dla naszej planety.  

Loft Decora

LOFT Decora

Tomasz Tomaszewski

MILONI

Mateusz i Magda Nowotnik

NOBONOBO

Monika Struska i Tomasz Matejczyk

BORCAS

Kinga Smardz-Gawłowska
Piotr i Magda Grzybowscy Swallow Tail

SWALLOW'S TAIL

Piotr Grzybowski & Magdalena Hubka

Zobacz nasze wnętrzarskie historie

Odkryj, inspiruj się. Zobacz, że polskie znaczy najlepsze.

Chcesz być na bieżąco z nami?

    Idź do góry

    Działamy by promować obecne polskie wzornictwo związane z branżą wyposażenia wnętrz.

    Chcesz się z nami skontatować?
    Social