SWALLOW’S TAIL

Marka SWALLOW'S TAIL

Meble precyzyjnie piękne

Markę Swallow’s Tail tworzy dwoje projektantów z Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych: Magdalena Hubka, absolwentka wydziału Grafiki artystycznej oraz Piotr Grzybowski, który ukończył architekturę wnętrz. Projektowaniem mebli zajmują się od 1999 roku, ale własne studio i manufakturę zaczęli budować w 2012 roku, by dwa lata później stworzyć markę Swallow’s Tail. 

 

Ich meble to prawdziwe arcydzieła – wszystkie projektowane są z pomysłem i pasją, dojrzewające niczym gatunkowe wina są opracowywane z pietyzmem i wyjątkowym zaangażowaniem całego zespołu projektantów, konstruktorów i technologów. Twórców ST charakteryzuje szczególne podejście do produkcji – proces powstawania mebli od początku do końca jest w jednych rękach, które od pierwszej kreski szkicu na papierze czuwają nad każdym kolejnym etapem kreacji.

 

To meble „pod specjalnym nadzorem”, dopracowane w każdym szczególe, by nie zawieść swoich odbiorców nie tylko pod względem funkcjonalności, ale i estetyki. One po prostu mają pięknie trwać… Dlatego produkty Swallow’s Tail wyróżniają się wyważonym, unikalnym designem, innowacyjną konstrukcją oraz – poprzez wysoką jakość wykonania przy użyciu zaawansowanej technologii, tj. obrabiarki numerycznej CNC – szlachetnością detalu i perfekcyjnym wykończeniem.

 

ST łączy tradycję rzemiosła stolarskiego ze współczesnym wzornictwem. – Oglądamy się w przeszłość, by czerpać z najlepszej tradycji meblarstwa, ale patrzymy też w przyszłość, by tworzyć nowe rozwiązania – tak ideę, która przyświeca firmie, tłumaczy Magdalena Hubka.

 

W Swallow’s Tail nie ma mowy o rutynie czy designie na masową skalę produkcyjną. – Naszym atutem jest to, że, tworzymy kolekcję i produkujemy ją. Jesteśmy odpowiedzialni za całość, dzięki temu nasze meble są wysokiej jakości, solidnie zaprojektowane i wykonane – mówi Piotr Grzybowski – Mamy dwa rodzaje mebli, część z litego drewna dębowego i orzechowego, druga część ze sklejki laminowanej. Głównie produkujemy stoły, stoliki, komody i krzesła. Rozwijamy też kolekcję dla dzieci – dodaje.

 

Kreatywność zespołu ST została doceniona po raz pierwszy, kiedy to tytuł „Must Have 2015” otrzymała komoda ST Sideboard wykonana z dębowego drewna. Meblarskie „perełki” tej firmy można oglądać na targach Ambiente we Frankfurcie, w Łodzi na Design Festival, w Paryżu podczas Maison&Objet, w Niemczech – IMM Cologne, oraz WARSAW HOME. W 2016 Swallow’s Tail otrzymała prestiżową nagrodę iF Design Award, a rok 2017 i 2020 przyniósł kolejne „MUST HAVE”-y dla minimalistycznej kolekcji świeczników Enlightenment, stołu ST CALIPERS CUSTOM, stołu AL102.

SWALLOW’S TAIL 
Grottgera 7 51-630 Wrocław
Olecka 23 04-980 Warszawa
telefon: 664 998 811
email: info@swallowstail.pl

Idź do góry

Działamy by promować obecne polskie wzornictwo związane z branżą wyposażenia wnętrz.

Chcesz się z nami skontatować?
Social